-15%
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Polecane!
Brak w magazynie

Akcesoria podróżne

Praktyczne akcesoria podróżne. Co wybrać?

Co najlepiej sprawdzi się w podróży nie tylko samolotem, ale i pociągiem lub samochodem? Doradzamy czego nie zapomnieć i jakie akcesoria podróżne wybrać wyjeżdżając zarówno na krótką wycieczkę weekendową jak i na dłuższą podróż do obcego państwa.

Pakujemy bagaż podręczny

Nie można zapominać, że lecąc samolotem trzeba przestrzegać pewnych zasadach zarówno jeśli chodzi o wagę jak i o wymiary bagażu. Ważną zasadą, której nie ominiemy to pakowanie kosmetyków w niewielkie pojemniki w przezroczystej kosmetyczce. Pojedyncze pojemniki powinny mieć po 100 ml i  łącznie nie mogą one przekraczać pojemności 1 L.

Rozmiar bagażu

Waga i wielkość bagażu jest określana przez przewoźnika i zapisana w regulaminie. Koniecznie trzeba sprawdzić to przed lotem ponieważ wielkości te mogą znacznie się różnić. Wymiary bagażu podręcznego w większości linii to wymiary małej walizki lub małego plecaka. Natomiast waga to zazwyczaj od 8 do 10 kg.

Jak szybko, dokładnie i sprawnie sprawdzić wagę swojego bagażu? Można to zrobić na lotnisku, ale może być już wtedy za późno, bo nie pozbędziemy się naszych rzeczy. Aby uniknąć dodatkowej opłaty, sprawdź wagę bagażu już w domu dzięki podróżnej elektronicznej wagi bagażowej. Zabierz ją także na wyjazd, aby upewnić się przed powrotem czy kupione pamiątki nie spowodowały przekroczenie dopuszczalnej wagi.

O czym jeszcze pamiętać?

Praktycznym elementem w swoich akcesoriów podróżnych będzie również podróżny ręcznik szybkoschnący. Niewątpliwą zaletą będzie oczywiście to, że szybko schnie! Szczególnie, jest to ważne kiedy w podróży często się przemieszczamy i nie ma czasu na to, aby czekać, aż wyschnie ręcznik. Jest tyle do zobaczenia! Dodatkowym atutem będzie również to, że zajmuje o wiele mniej miejsca ponieważ zrobiony jest z innego materiału – mikrofibry, która idealnie nadaje się do takiego zastosowania.

Organizery do walizki, aby ogarnąć chaos

Jak najlepiej uporządkować rzeczy w walizce? Odpowiedzi można znaleźć co najmniej kilka, ponieważ tutaj również należy przestrzegać kilka prostych zasad. Najważniejsze to: segregacja.

Ubrania spakuj do organizerów podróżnych na ubrania, segregując je np. na koszule, bieliznę t-shirty. Większe rzeczy możesz ułożyć oddzielnie a  to co możesz i co przy tym mocno się nie zgniecie zroluj. Dzięki temu uzyskasz trochę cennego miejsca w waizce i łatwiej będzie wyciągać rzeczy z organizera.

Organizacja bagażu

Koszule możesz spakować do dużego organizera, który jest specjalnie do tego przeznaczony. Jeśli złożysz je w odpowiedni sposób, nie pogniotą się, aż tak bardzo. Natomiast skarpetki i majtki spakuj do oddzielnych małych saszetek. Najlepiej mieć ich kilka, dzięki temu łatwiej będzie posegregować ubrania. T-shirty i spodenki sportowe zroluj do średniej wielkości organizerów.

Przydatną rzeczą mogą być przezroczyste torebki z zapięciem typu zip. Spakujesz tutaj różne drobne rzeczy i będzie widać co jest w nich spakowane. Warto schować tutaj drobną elektronikę, niewielkie przedmioty, notatnik, długopis.

Jak spakować kosmetyki?

Warto pamiętać, że kosmetyki również można posegregować i warto mieć ze sobą co najmniej dwie kosmetyczki podróżne. Jedna większa z akcesoriami do makijażu i kosmetykami pod prysznic i druga mniejsza do szybkiej higieny ze szczoteczką do zębów, pastą i mydłem lub żelem antybakteryjnym.

Akcesoria do spania – komfort w podróży i nie tylko

Trudno mówić o komforcie jeśli boli nas kark, budzi nas opadająca głowa lub po prostu nie ma gdzie jej oprzeć. Z pewnością, każdy tego doświadczył  podróżując samolotem, samochodem lub pociągiem. Podstawowym najbardziej praktycznym przedmiotem będzie poduszka podróżna na szyję. Najważniejszym zadaniem takiej poduszki jest zapewnić komfort spania w pozycji siedzącej. Wyprofilowany kształt podtrzymuje głowę i usztywnia szyję a miękkie wypełnienie odpowiedni komfort.

Dużym problemem w zaśnięciu może być hałas nie tylko w czasie podróży, ale i w domu. W środku transportu, którym się poruszamy przeszkadzają głośne rozmowy, dzieci i hałas silnika lub inne odgłosy. Możemy tego doświadczyć także we własnym domu, kiedy w zaśnięciu przeszkadzają nam domownicy, sąsiedzi, lub odgłosy miasta. Remedium w takim przypadku okażą się zatyczki do uszu. Skutecznie wygłuszają one hałas, do tego stopnia, że bez problemu zaśniemy w nietypowych sytuacjach.

Kolejnym niezbędnym przedmiotem będzie opaska na oczy do spania. Nie trzeba się tu doszukiwać wiele powodów dla, których warto mieć taki gadżet. Nasz naturalny cykl dobowy powoduje, że zasypia nam się najlepiej w całkowitej ciemności, a w pociągu lub samolocie, utrudniają nam to zapalone cały czas światła. Maska na oczy do spania skuteczna okaże się również, kiedy nie mamy odpowiednio zaciemnionej sypialni, światło latarni lub poranne światło słoneczne będzie nas ciągle rozbudzać.

Klimatyzacja też może być dokuczliwa

Kto nie miał problemów kiedy podróżując, w środku było zbyt gorąco, lub za zimno? Coraz częściej standardem jest włączona klimatyzacja i to ustawiona tak, że wieje chłodem prosto na nas. Warto  więc mieć zawsze ze sobą coś do okrycia. Najlepszym sposobem będzie koc turystyczny z ciepłego materiału i to taki, który nie zabierze nam cennego miejsca w bagażu. Nie kosztuje nas to wiele a być może przyda się również na jakąś zimną noc w miejscu docelowym.

Jak wyspać się w samolocie? Zobacz tutaj.

Co nas może spotkać w obcym kraju?

Wspomnimy jeszcze tutaj o jednej rzeczy, która nie pasuje do żadnej kategorii a która może się nam przydać wybierając się do obcego państwa. Przedmiotem tym jest sieciowy adapter podróżny, który trzeba mieć z jednego prostego powodu: nie podłączymy się do gniazdka z urządzeniami elektrycznymi.

Na świecie istnieje mnóstwo standardów gniazdek zasilających i często okazuje się, że nawet sąsiadujące państwa mają inny standard. Nocując nawet w hotelu często może zdarzyć się, że nie będzie przewidziana możliwość dostania odpowiedniej przejściówki a nie mówiąc już sytuacji, kiedy wynajmiemy pokój lub apartament od osoby prywatnej. Naszą propozycją na kolejne akcesoria podróżne są uniwersalne adaptery, które obsługują kilka najpopularniejszych standardów gniazdek jednocześnie. Wystarczy znaleźć na urządzeniu pasujący układ i wpiąć się do gniazdka, to bardzo proste.