Polecane!
Brak w magazynie
-8%
Brak w magazynie
45,08
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie

Opaski na oczy do spania

Jak wybrać opaskę na oczy do spania?

Kupienie opaski na oczy do spania może wydawać się bardzo proste, w końcu to kawałek materiału z gumką. Nic bardziej mylnego. Opaski z bardzo prostych produktów ewoluowały i w tej chwili jest na rynku ogromny wybór. Co wybrać dla siebie? Podpowiadamy i przy okazji po krótce opiszemy wady i zalety opasek.

Czy opaska na oczy jest dla ciebie dobra?

Odpowiednia jakość i długość snu reguluje i regeneruje nasz organizm, to powszechnie znany fakt. Również coraz bardziej znane są badania na temat cyklu dobowego oraz jego wpływu na nasz mózg i ciało i poznanie tego mechanizmu jest kluczowe, aby wiedzieć jak dobrze się wysypiać. Obecnie jest bardzo duże zanieczyszczenie środowiska sztucznym światłem, jaki to ma wpływ na nas?

Światło bezpośrednio wpływa na produkcję hormonów, w szczególności melatoniny. Jej odpowiedni poziom powoduje u nas senność i sprawia, że w ogóle jesteśmy w stanie zasnąć. Rano jej poziom opada i zaczynają na nas działać zupełnie inne hormony. Naturalnie reguluje to słońce i jego cykl dobowy. Co jednak kiedy wieczór spędzamy przy zapalonych światłach i telewizorze, lub innym ekranie, które emitują niekorzystne niebieskie światło? Powoduje to zaburzenie tego naturalnego rytmu, organizm pod wpływem dużej ilości światła nie wytwarza melatoniny i odwlekamy moment zaśnięcia. Poranne światło budzi nas wcześnie co nie pozwala nam zaznać odpowiedniej długości snu. W nocy latarnie i światła samochodów mogą nas rozbudzić, przez co nasz sen nie jest dobrej jakości.

Jeśli budzisz się nie wypoczęty i czujesz, że sen był za krótki, być może potrzebujesz poprawić nie długość a jakość snu. Dobrym pomysłem na początek będzie ograniczenie docierającego do oczu światła, pozwoli to łatwiej zasnąć i nic nie będzie nam przeszkadzało w trakcie snu. Pomocne będą przy tym właśnie opaski na oczy do spania, które skutecznie zablokują światło. Jest to znacznie prostszy sposób niż instalacja drogich zasłon lub rolet.

Jakie są zalety korzystania z masek na oczy?

Wspomnieliśmy już o cyklu dobowym i świetle. Jakie są inne zalety opasek? Opaski na oczy mogą również być pomocne, kiedy ktoś ma problem z suchymi oczami. Osoby wrażliwe na działanie klimatyzacji odczują poprawę po przebudzeniu się, ponieważ opaska zmniejsza przepływ powietrza.

Nieoczywistym następstwem lepszego wysypiania się jest po prostu lepszy wygląd. Wyspani lepiej się czujemy, wyglądamy na zdrowych i wypoczętych. Z pewnością jest to warte spróbowania J

 

Rodzaje opasek

Kształt

Jest kilka rodzajów opasek. Zwykła opaska z gumką, to najprostszy kształt, niestety mogą powodować ucisk, co może nas zniechęcić do korzystania z opaski. Osoby, które w nocy często zmieniają pozycję zauważą, że opaska może się łatwo przesuwać co również nie jest korzystne.

Opaski na oczy do spania z wyprofilowaniem okrągłym wyprofilowaniem, zmniejszają ucisk na oczy, lepiej się trzymają. Mają tę zaletę, że można w nich otworzyć oczy i zobaczyć całkowitą ciemność. Korzystne szczególnie będą dla kobiet, ponieważ nie dotykają one do oczu i są bezpieczne dla zachowania makijażu!

Maski na oczy z wyprofilowaniem na nos. Często dodatkowo pojawia się wyprofilowanie na nos. Powoduje one jeszcze lepsze trzymanie się opaski i ograniczenie światła. Już nie będzie problemu żeby opaska łatwo zsunęła nam się z oczu. J

Materiał

Tutaj również można wyróżnić kilka pozycji. Jedwab, satyna i bawełna, to najczęściej wybierany materiał na opaski. Jedwab i satyna dobrze wpływają na skórę. Natomiast wyprofilowane maski dodatkowo wykorzystują tworzywo sztuczne lub piankę co pozwala na uzyskanie ich kształtu. Zdarzają się również opaski z wypełnieniem np. żelem chłodzącym, lub zapachowym wkładem do aromaterapii. Jeśli chodzi o materiał musimy się kierować co lubimy w dotyku i z czym będziemy czuli się komfortowo.

 

Opaski na oczy do spania – w podróży

Nie wspomnieliśmy jeszcze o jednej zalecie opasek. Świetnie nadają się, żeby zabrać je ze sobą w podróż. W samolocie lub pociągu gdzie cały czas są zapalone światła ciężko jest zasnąć nawet w nocy. Podróż samochodem również może być męcząca ponieważ przeszkadzają nam światła przejeżdżających samochodów. A co jeśli chcemy zasnąć w ciągu dnia, żeby nie tracić czasu na sen na miejscu? Również może być to problem, przy świetle dziennym po prostu nie zaśniemy. Naprawdę polecamy zabrać opaskę choćby na wszelki wypadek, zajmuje ona niewiele miejsca i zawsze możemy ją wyciągnąć w kryzysowej sytuacji J

 

Zalety:

  1. Są tańsze niż zasłony zaciemniające
  2. Poprawiają jakość twojego snu
  3. Są bezpieczniejsze niż leki lub alkohol
  4. Są dobre dla osób, które często mają przesuszone oczy
  5. Przydają się w czasie podróży