-15%
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie

Zatyczki do uszu

Zatyczki do uszu to produkty przeznaczone dla osób narażonych na wysokie i średnie natężenie hałasu. Osób, które pracują w miejscu gdzie cały czas jest hałas. Zamiennie zatyczki do uszu nazywane stoperami do uszu, mogą być też wskazane dla osób, którym hałas najzwyczajniej w świecie przeszkadza, np. przeszkadza w zaśnięciu, pracy w skupieniu, lub studentów, którzy potrzebują ciszy do nauki.

Kiedy warto kupić zatyczki?

Przede wszystkim tak jak już wspomnieliśmy, zatyczki przede wszystkim są dla pracowników, którzy wykonują swoją pracę w miejscu gdzie jest duże natężenie hałasu powodowanego przez maszyny. Również niezbędne będą dla osób pracujących przy obsłudze imprez masowych, gdzie gra głośno muzyka, gdzie nierzadko natężenie dźwięku jest powyżej 120 decybeli a więc blisko progu bólu.

Czy hałas powoduje problemy ze słuchem?

Dźwięk powyżej 80 decybeli, może już powodować ubytki i powolną utratę słuchu. Jest to bardzo wrażliwy narząd, a warto wspomnieć, że na hałas narażeni są wszyscy mieszkańcy dużych miast, ponieważ codzienny hałas często dochodzi tam właśnie do 80 decybeli. Szumy uszne czyli dźwięki słyszane nawet w ciszy są spowodowane właśnie wtedy, kiedy narażeni jesteśmy na hałas przez dużą część czasu w ciągu dnia.

Długotrwale znoszony hałas prowadzi nie tylko do problemów ze słuchem, może powodować też rozdrażnienie, zaburzenia snu, skupienie się uczniów a nawet powoduje problemy z układem krążenia.

Kiedy będziesz korzystać z zatyczek?

Kupując dobrej jakości zatyczki do uszu wielokrotnego użytku, możesz korzystać z nich w wielu codziennych sytuacjach, chroniąc swój słuch. Często do stoperów dołączone jest etui, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawsze mieć je przy sobie.

Oto kiedy będziesz korzystać z zatyczek:

  1. Będąc pracy – gdy pracujesz przy maszynach, lub innych miejscach gdzie jest duży hałas, lub kiedy chcesz się skupić pracując nad ważnym projektem.
  2. W podróży – kiedy w zaśnięciu przeszkadza, szum samolotu lub pociągu i rozmowy innych podróżujących osób. W samolocie zapobiegają zatykaniu się uszu
  3. Leżąc w domu – kiedy chcesz wypocząć, lub wcześniej pójść spać a przeszkadzają odgłosy miasta, lub sąsiedzi
  4. Na uczelni, bibliotece – w tych chwilach, kiedy chcesz się maksymalnie skupić, powtórzyć coś przed egzaminem
  5. Na koncercie – wtedy szczególnie potrafią się przydać, chronią słuch i poprawiają komfort dla wrażliwych osób
  6. W hotelu – lepiej się przygotować na pobyt w hotelu, ponieważ w wakacyjnych kurortach może być głośno nawet w pokoju
  7. Pływając na basenie – wskazane dla niektórych osób np. z lekkim zapaleniem ucha, zatyczki muszą być wtedy dobrze dopasowane.

Jakie stopery do uszu będą najlepsze?

Jest na rynku kilka rodzajów zatyczek, postaramy się je krótko opisać, aby każdy mógł zdecydować co jest dla niego najlepsze. Nie bierzemy tutaj pod uwagę takich domowych sposobów jakim np. jest wata wkładana do ucha, ponieważ nie jest to dobry sposób na wygłuszenie. Raczej nie przyniesie to wtedy oczekiwanego efektu.

Woskowe

Najtańszy sposób na ograniczenie hałasu. Niestety tego typu zatyczki mają wiele wad. Wykonane są z waty nasączonej woskiem i innymi substancjami. Samodzielnie się je formuje i wkłada do ucha, są lekko tłuste. Wprawdzie można je używać wielokrotnie, ale trzeba z tym uważać. Na rynku jest wiele lepszych produktów z nowoczesnych materiałów. Zapewniają średnią redukcję hałasu.

Stopery z pianki

Najprostszy i równie tani sposób. Wykonane z elastycznej pianki, którą łatwo włożyć do ucha. Niekiedy mogą wypadać, nie ma na to reguły i trzeba samemu je przetestować. Często dołączone jest małe etui, które ułatwia wielokrotne używanie produktu. Niestety z czasem się odkształcają.

Zatyczki do uszu Silikonowe

Bardzo wygodne zatyczki, które łatwo dostosowują się do rozmiaru ucha, wystarczy wcisnąć, nie trzeba nic ugniatać ani formować. Nadają się do pływania ponieważ szczelnie wypełniają ucho. Doskonałe do wielokrotnego użytku.

W dobrej jakości zatyczkach znajduje się specjalny filtr dźwiękoszczelny, który pochłania hałas co jeszcze bardziej poprawia komfort. Warto rozejrzeć się za taki zatyczkami.

Nauszniki ochronne

Wprawdzie to już inna kategoria produktu, ale warto tutaj wspomnieć tylko, że nauszniki zapewniają najbardziej doskonałą ochronę słuchu. Wprawdzie jest to mniej dyskretne, ale w pewnych warunkach może się sprawdzić dużo lepiej niż nawet najlepsza zatyczka

Stopery do uszu w podróży

Wspomnieliśmy już o dyskomforcie podróżowania w hałasie. Przeszkadzają nam krzyczące dzieci, głośne rozmowy, szum silników. Używając zatyczek można się skutecznie odciąć od otoczenia, skupić się na swoich sprawach, lub spokojnie zasnąć. W przypadku zmian ciśnienia, np. w samolocie, lub jadąc wysoko w góry, zatyczki do uszu zapobiegają zatykaniu się uszu, co dla niektórych osób może być sporym dyskomfortem. Polecamy zabrać zatyczki w podróż, nawet jeśli nie planujemy ich używać, gwarantujemy, że zdarzy się sytuacja kiedy chętnie po nie sięgniemy J