Organizery podróżne

Organizer w podróży – jak najlepiej go wykorzystać?

Już prawie pora wyjeżdżać z kraju! Ale, momencik. Dlaczego Twoje łóżko, krzesło i podłoga nadal zawalone są stosem rzeczy, które powinny być już zapakowane w walizce? Oto kilka praktycznych porad, które pozwolą Ci doskonale zorganizować swoją przestrzeń bagażową! Organizery podróżne to jest właśnie remedium na świetną organizację!

Segregacja ubrań – czy ważna?

 

Oczywiście, że tak! Dzięki posegregowanym ciuchom, łatwiej Ci będzie się później odnaleźć, przy tworzeniu stylizacji na każdy dzień. Posiadając organizer w walizce, zawsze można spakować się dokładniej i staranniej. Warto dokładnie przesortować ubrania, które mają się w nim znaleźć. Najlepiej spakować do niego kilka bazowych rzeczy, które będzie można z sobą łączyć – ułatwieniem będzie skupienie się na trzech lub czterech kolorach i posortowanie ich w organizerze. Dzięki temu, będziesz mieć jasny pogląd na to, które ubrania sparować ze sobą danego dnia, widząc również dokładną kolorystykę każdego elementu. Najlepiej segregować jest więc albo według kolorów, albo według wybranych części odzieży, jaką zabierasz w podróż. Doskonale będzie zwijać ciuchy w rulony i układać w organizerze możliwie ciasno, obok siebie. Staraj się nie brać rzeczy na zapas – no chyba, że jest to bielizna. Jednak, ją również zawsze można wyprać w pralce lub nawet w… Zlewie. Dla chcącego, nic trudnego!

Praktyczność, przede wszystkim!

Naprawdę wato jest spakować rzeczy do organizera. Ułożone i posegregowane rzeczy raczej nie zostaną „rozkopane”, a ochrona na lotnisku nie będzie musiała przekładać Twoich ubrań i demonstracyjnie oglądać wakacyjnej koszuli nocnej przed tłumem ludzi, czekających w kolejce do sprawdzenia bagażu. Przede wszystkim, w organizerze ciuchy nie będą się gniotły i nie będzie trzeba zamartwiać się tym, czy ubrania czasem się nie ubrudzą, np. poprzez przypadkowe zalanie ich kosmetykami, kiedy zbyt torba mocno przesunie się w luku bagażowym. Organizer jest właśnie po to, by rzeczy leżały w nim równo i stabilnie. Można do niego zrolować nawet ręczniki, które wprost idealnie wypełnią każdą lukę. Bikini czy kąpielówki możesz zwinąć ciasno, również uzupełniając wolną przestrzeń w organizerze. Istotne jest, by ciuchy były spakowane możliwie blisko siebie, by uniknąć ich przemieszczania się i gniecenia w transporcie.

Takie organizery podróżne to dobra inwestycja! Mają niewątpliwie wiele zalet. Zwróć uwagę jednak na odpowiednią jakość, którą zapewniają renomowani producenci. Dzięki solidnemu wykonaniu posłużą ci wiele lat. Nie ma mowy, aby taki organizer sam się rozerwał ani, żeby suwak zaciął się w nieodpowiednim momencie ponieważ zostały one przetestowane w różnych warunkach i zaprojektowane do częstego użytku.

Siateczka na górze organizera pozwoli Ci łatwo zobaczyć co jest w środku. Zapewni też odpowiednią wentylację dla ubrań. Organizery ważą naprawdę niewiele, więc możesz je zabrać w każdą podróż, nawet jeśli masz ograniczenia co do wagi bagażu.

Jak zwijać ubrania w rulony?

Jeżeli chcesz zwinąć spodnie, najlepiej złożyć je wzdłuż (na pół) w ten sposób, żeby zewnętrzne kieszenie znajdowały się po Twojej stronie. Zwiń je ciasno, zaczynając od nogawek, aż po okolice talii. Przy zwijaniu sukienki, o ile ma rękawy, warto skrzyżować je na środku sukienki i złożyć wzdłuż na pół w ten sposób, by rękawy znalazły się wewnątrz. Następnie, zwiń sukienkę, zaczynając do dołu, a później kierując się w stronę talii – podobnie możesz złożyć t-shirty i koszulki z krótkim rękawkiem. Rolowanie spódnicy jest już o wiele prostsze. Wystarczy, że złożysz ją wzdłuż na pół, a zwijanie rulonu będziesz zaczynać od krawędzi dolnej. Technika rolowania ubrań jest banalnie prosta – wystarczy trochę nauki i przekonasz się, że pakowanie ciuchów na wyjazd może być praktyczne i… Przyjemne!

Różne rozmiary organizerów

Pamiętaj, żeby wyposażyć się w co najmniej kilka rozmiarów saszetek. Organizery podróżne sprawdzają się najlepiej jeśli spakujemy do nich ubrania pasujące wielkością. I tak: do dużego spakuj koszule złożone w specjalny sposób, tak żeby nie były pogniecione. Do dużego możesz spakować też np. spodnie, albo swetry. Do średniego możesz spakować zrolowane T-Shirty i spodenki sportowe. Małe organizery podróżne możesz wykorzystać spakowania zrolowanej bielizny, skarpet, albo nawet do drobnych akcesoriów np. kable i ładowarki.

Jeszcze lepsza organizacja

Dodatkowo do ulepszenia swojej organizacji wykorzystaj przezroczyste torebki typu Zip, wielokrotnego użytku. Możesz dzięki temu jeszcze lepiej posegregować swój bagaż na oddzielne elementy. Taka przezroczysta saszetka pozwoli zobaczyć co jest w środku i nie przeszkadza to jeśli wrzucisz wszystkie do średniego lub dużego organizera. Nigdy więcej bałaganu w bagażu ! 🙂

Zobacz jeszcze nasze porady jak nie przepakować się w podróży.