-10%
Brak w magazynie
Polecane!
-10%
Polecane!
-8%
Brak w magazynie
36,80
Brak w magazynie
Polecane!
-11%
Brak w magazynie
-10%
Brak w magazynie
-10%
Brak w magazynie

Poduszka podróżna

Jak wybrać poduszkę podróżna dla siebie? Rodzaje poduszek podróżnych.

Przed długą podróżą warto już zawczasu pomyśleć o swoim komforcie i wybrać dla siebie poduszkę podróżną. Znalezienie najlepszej dla siebie może być wyzwaniem ponieważ jest wiele rodzajów kształtów i wypełnienia. Poduszka podróżna na szyję to zawsze trafny wybór, ale należy jeszcze dobrać taką, która spełni nasze wymagania.

Wielogodzinne podróże samolotem, pociągiem lub samochodem są bardzo męczące. Chyba każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy w podróży wygrywał sen i głowa zaczynała opadać. Strasznie to nie wygodne kiedy nie ma gdzie oprzeć głowy. Frustruje nas wtedy fakt, że nie możemy się wyspać mimo, że tak bardzo byśmy tego chcieli.

Poduszka do samolotu i nie tylko

Myśląc o poduszce podróżnej na szyję zwykle mamy w głowie podróże lotnicze, ale trzeba pamiętać, że podróż innymi środkami transportu jest tak samo męcząca. Poduszka podróżna sprawdzi się zarówno w pociągu i samochodzie jadąc jako pasażer.

Jeśli czeka nas długa podróż nocą jest duża szansa, że będziemy chcieli zapaść w długi sen a nie ma nic gorszego niż ból karku i sztywne mięśnie po przebudzeniu. Może nam to popsuć pierwszy dzień wakacji, lub jeśli jest to podróż służbowa nie nastroi nas to pozytywnie na spotkaniu biznesowy.

Poduszkę podróżną można wykorzystać też już będąc w miejscu docelowym. Są poduszki płaskie z pierzem, które możemy wykorzystać nawet w łóżku hotelowym jeśli mamy za mało podparcia na głowę. Są poduszki lędźwiowe, które możemy podłożyć pod plecy w czasie pracy biurowej, lub w samochodzie w czasie codziennych dojazdów do pracy. Natomiast poduszka z funkcją masażu szyi świetnie sprawdzi się po ciężkim dniu lub intensywnym dniu poświęconym zwiedzaniu J. Można się zrelaksować zakładając na szyję taką poduszkę i rozmasować sobie zmęczony kark.

Poduszka na szyję na co zwrócić uwagę

Poduszki podróżne wyróżnia przede wszystkim rodzaj wypełnienia, ale to na co chcielibyśmy zwrócić również uwagę jest kształt.

Jest poduszka typu rogal – najprostszy i najbardziej intuicyjny kształt, może jednak niektórym osobom nie zapewniać takiego komfortu jak inne.

Poduszka wyprofilowana z zapięciem – są to poduszki, których kształt zapewnia maksymalny komfort i podtrzymacie głowy w pozycji siedzącej. Zapięcie nie pozwala zsunąć się poduszce co jest dodatkowym atutem.

Poduszka płaska – idealna dla tych którzy lubią mieć głowę opartą np. na ścianie. Niestety nie sprawdzi się jeśli nie siedzimy od okna L. Można za to ją wykorzystać w innych sytuacjach, albo podłożyć pod plecy. Najlepiej kiedy mamy dwie poduszki na kark i poduszkę płaską, albo kiedy nie podróżujemy samotnie, możemy się wymieniać poduszkami w zależności od sytuacji.

Warto jeszcze zwrócić uwagę czy do poduszki dołączony jest pokrowiec dzięki któremu spakujemy poduszkę do mniejszych rozmiarów. Zabezpieczy on również przed zniszczeniem poduszki podróżnej.

Kolejną rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę jest materiał z którego uszyta jest poduszka. Najlepszym materiałem będzie miękki plusz, który jest miły w dotyku do którego przyjemnie będzie przyłożyć głowę. Jest również materiał satynowy z którego wykonane są poduszki z pierzem. Jest to również przyjemny i popularny materiał, zazwyczaj wykorzystywany do szycia pościeli.

Ostatni to materiał z tworzywa sztucznego PVC na poduszkach dmuchanych, najmniej przyjemny w dotyku, ale wytrzymały i z możliwością złożenia do niewielkich rozmiarów. Materiał znajomy dla tych, którzy korzystali kiedyś z materaców dmuchanych.

Poduszka podróżna rodzaje poduszek

W tej części tekstu przedstawimy rodzaje wypełnień poduszek,

Poduszka z pianką memory

Chyba najpopularniejszy materiał. Zapewnia doskonały komfort, pianka jest miękka, lekka i dopasowuje się przy ucisku. Później wraca do pierwotnego kształtu. Poprawia krążenie krwi ponieważ nie powoduje ucisku. Nie odkształca się w przeciwieństwie do wypełnienia silikonowego lub zwykłej pianki. Nie chłonie zapachów. Można łatwo spakować do pokrowca, po dociśnięciu poduszka z pianki memory znacznie zmniejsza swoje rozmiary a niewielka waga sprawia, że to idealny wybór na poduszkę podróżną.

Poduszka rogal z kulkami micro pearls

Również często spotykane wypełnienie jednak ma dużo więcej wad. Przede wszystkim mniejszy komfort, nie są tak miękkie jak inne rodzaje wypełnień. Waga jest większa niż przy innych poduszkach, oraz nie można jej złożyć. Zaletą na pewno będzie niska cena, więc jeśli nie chcemy dużo inwestować i nie jeździmy w długie trasy może być to dobry wybór. Czasami spotykamy też inne wypełnienia np. z łuski gryczanej lub innych podobnych wypełniaczy, ale wszystkie cechy będą podobne.

Poduszka podróżna z kaczym pierzem

Ciekawa alternatywa dla poduszek z pianki. Również zapewniają doskonały komfort znany z poduszek używanych w sypialni. Może to być cecha, która zapewni nam znajome doznania i łatwiej zaśniemy a jest to bezcenne w podróży. Łatwo można złożyć do mniejszych rozmiarów. Kacze pierze nabiera dużych rozmiarów ale po dociśnięciu i spakowaniu zajmuje tylko 1/3 swoich pierwotnych kształtów.

Poduszka dmuchana do samolotu

Doskonała jeśli zależy nam na małych rozmiarach. Można schować ją np. w boczną kieszeń plecak i zawsze mieć ja pod ręką. Zapewnia średni komfort, ale jej niska cena i to, że jest tak podręczna może przekonać do zakupu.

Poduszki hybrydowe

Ciekawe połączenie poduszki z pianki memory oraz poduszki dmuchanej. Zaprojektowane tak, aby uzyskać kompromis między odpowiednim komfortem a rozmiarami po złożeniu.

Poduszka podróżna z kapturem

To również nietypowa i rzadko spotykana hybryda, ale może być ciekawą alternatywą dla standardowych poduszek. Kaptur zapewnia pewną izolację od otoczenia i dodatkowo ogrzewa nam głowę.

Poduszki masujące

Jedna z naszych nowości to poduszka z funkcją masażu. Poduszka wypełniona pianką i ukryty wewnątrz mechanizm który lekko masuje nam kark. Pozwala nam się to odprężyć jednocześnie zapewniając doskonały komfort. Świetna nie tylko w podróży, ale i na co dzień, aby się zrelaksować.

Poduszka z chłodzącym żelem.

Dla tych, którzy uwielbiają swoje poduszki chłodzące, mamy coś co pozwoli poczuć im się jak w domu J. Żel i pianka memory zapewnią dobry komfort a poczucie chłodzenia jeszcze bardziej go poprawią jeśli jest za gorąco.

Poduszka podróżna na kark dla dzieci

Specjalny mały rozmiar dla dzieci, oraz ciekawy angażujący kształt przypominający maskotkę sprawią, że dzieci lepiej zniosą długą podróż i przyjemniej zasną wtulając się w taką poduszkę. Później może służyć ona jako zabawka i towarzysz dalszej podróży.

Poduszka podróżna wielofunkcyjna – pod plecy

Kolejny nietypowy rodzaj poduszki, który przeznaczony jest do podłożenia pod plecy. Jeśli spotykamy się z pojawiającym się po długich godzinach bólem będzie to idealny wybór.

Jaka jest najlepsza poduszka do samolotu?

Przedstawiliśmy tutaj wszystkie cechy na które trzeba zwrócić uwagę, ale wybór należy do Ciebie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Czy zależy ci na maksymalnym komforcie, lub na minimalnej wielkości po spakowaniu tak, aby oszczędzić miejsce w bagażu. Może zależy ci na dodatkowych funkcjonalnościach poduszki? Nie można, więc równo-znacznie stwierdzić, która poduszka podróżna jest najlepsza ponieważ dla każdego może być inna.

Jak wybrać poduszkę? LINK