Jaka jest najlepsza poduszka podróżna do samolotu i na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru?

poduszka podróżna, poduszka do samolotu, poduszka rogal, komfort snu, spanie w samolocie

Jaka jest najlepsza poduszka podróżna do samolotu?

Poduszka podróżna to jeden z podstawowych elementów ekwipunku zapewniających komfort w podróży. Niezależnie od tego czy podróż jest długa czy krótka oraz czy podróżujesz w klasie biznes czy wolisz samotne wyprawy w góry. Bez poduszki ryzykujesz, że jednym z głównych wspomnień z podróży będzie zmęczenie i ból szyi.

Na rynku dostępne są tysiące rodzajów i modeli. Wybór nie jest więc łatwy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru poduszki? W niniejszym artykule zajmiemy się przede wszystkim różnymi rodzajami poduszek oraz ich kształtem. Podamy też pewne przykłady, które najlepiej reprezentują opisywane poduszki.

Poduszka podróżna – jaki rodzaj wybrać?

Zwyczajne poduszki

Czyli takie, które wypełnione są watą, gąbką lub innym materiałem. Są tanie ale nieszczególnie wygodne. Nie posiadają pamięci kształtu ani możliwości kompresji. Ale za to są tanie;)

Dmuchane poduszki podróżne


Dmuchane poduszki podróżne cieszą się zainteresowaniem osób ceniących przede wszystkim minimalizm w podróży. W “stanie spoczynku” zajmują mało miejsca dzięki czemu zajmują ułamek przestrzeni zajmowanych przez poduszki innych rodzajów. Wadami poduszek dmuchanych są konieczność dmuchania i spuszczania z niej powietrza przy każdym użyciu oraz nienajlepszy komfort.

Poduszka podróżna z granulatem

To typ poduszek, który kiedyś był modny ale obecnie stopniowo znika z rynku. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że poduszki wypełnione granulatem (mogą to być różnego rodzaju drobne kuleczki, ziarna, itd…) nie mają pamięci kształtu i za każdym razem układają się inaczej. Takie poduszki nie są tanie i nie zapewniają zbyt wiele komfortu ale ciągle mają swoje grono zwolenników.

Poduszki z pianki memory (memory foam)

Poduszai podróżna z pianki memory (memory foam) to prawdopodobnie najwygodniejsze poduszki na rynku. Takie poduszki mają przyjemną w dotyku poszewkę i rozmaite kształty dopasowane do konkretnej potrzeby użytkownika. Pianka memory zapewnia optymalne opacrcie dla ciałą w trakcie odpoczynku. Wadą tych poduszek może być cena zakupu wyższa niż w przypadku innych rodzajów poduszek oraz ograniczone możliwości kompresji. Warto jednak pamiętać, że to prawdopodobnie najzdrowsza dla Twojego Ciała opcja na rynku.

Hybrydowa poduszka podróżna

Poduszka hybrydowa to połączenie poduszki dmuchanej z tradycyjną. Najczęściej spotykane są poduszki dmuchane z pianką memory. Jest to maksimum wygody przy optymalnych wymiarach (po spakowaniu).

Jaki kształt poduszki wybrać?

Niezależnie od tego jaki rodzaj poduszki wybierzesz ważny jest także kształt jaki będzie ona miała. Na rynku są dwa podstawowe rodzaje kształtów poduszek podróżnych: tradycyjny i zapinany na szyi. Poduszki tradycyjne można wozić ze sobą w podróż i korzystać z niej tam gdzie akurat kładziesz się do snu na noc. Jej zastosowanie w samolocie, autobusie, lub na fotelach w poczekalni jest raczej ograniczone.

Poduszka zapinana wokół szyi ma o wiele szersze zastosowanie gdyż można jej używać zarówno jako tradycyjnej poduszko w łóżku jak i w każdej innej sytuacji. Dodatkowo warto podkreślić, że poduszki zapinane na szyi to pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób mających problemy z bolącym karkiem.

Skoro znamy już podstawowe informacje na temat poduszek podróżnych pora na krótką checklistę wyboru odpowiedniej poduszki podróżnej dla Ciebie.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę podróżną?

  1. Zastanów się, czy chcesz używać poduszki tylko w łóżku (kształt tradycyjny) czy także w samolocie, autobusie i wszędzie gdzie tylko się da (zapinana na szyi). Odpowiedź na to pytanie zdefiniuje dalszy proces decyzyjny.
  2. Wybierz odpowiedni materiał poszewki lub warstwy zewnętrznej. Ważne, żeby kontakt z poduszką był dla Ciebie przyjemny więc wybierz coś na co nie masz alergii i z czym jest Ci przyjemnie – ten punkt jest szczególnie ważny przy poduszkach dmuchanych. Zwróć też uwagę na to jak i czy w ogóle można prać daną poduszkę.
  3. Wybierz rodzaj wypełnienia – sam zdecyduj czy najwygodniej Ci z poduszką dmuchaną czy na przykład z pianki memory. W tym punkcie musisz też zdecydować jak ważna jest dla Ciebie możliwość kompresji poduszki.
  4. Zwróć uwagę na dodatkowe akcesoria, które podnoszą wartość poduszki i podnoszą Twój komfort. Może być to zapinka przy poduszcze wokół szyi (taka zapinka sprawia, że poduszka na szyję jest też wygodną poduszką tradycyjną) lub pokrowiec podróżny. Takie drobne gadżety mogą być bardzo pomocne.
  5. Nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną. Pamiętaj że od poduszki zależy Twój komfort podróży, komfort snu a co za tym idzie Twoje zdrowie. Na tym nie warto oszczędzać;)

Zobacz nasze poduszki podróżne: LINK

One thought on “Jaka jest najlepsza poduszka podróżna do samolotu i na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru?

  1. Pingback: Poduszka do samolotu – ważny zakup, czy zbędny wydatek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *