Najlepsze aplikacje dla podróżników, które usprawnią twoje bliskie i dalekie wyprawy

aplikacje dla podróżników, adaptery sieciowe, elektronika dla podróżujących

Cyfrowe technologie na dobre zmieniły nasze podejście do kwestii organizacyjnych. Niemal każdy posiadacz telefonu komórkowego na co dzień korzysta z drobnych programów wbudowanych w urządzenie, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Tymczasem podróżowanie ze smartfonem może okazać się znacznie łatwiejsze dzięki zastosowaniu różnego rodzaju aplikacje dla podróżników. Poniżej znajdziesz przykłady oprogramowania przydatnego w podróży. Pozwolą ci zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i korzystać z uroków odwiedzanych miejsc w sposób najbardziej efektywny.

Znajdź pomysł na podróż i zaplanuj ją w paru kliknięciach.

Pośród aplikacji, które inspirują i zachęcają do wyjścia z domu i podróży w nieznane, na szczególne wyróżnienie zasługuje zwycięzca World Travel Awards 2018. Czyli niewielki programik o szumnej nazwie Wakacyjni Piraci. Korzystając z niego można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z niezwykle okazyjną ofertą biura podróży. Od startu widzimy serię propozycji obejmujących niejednokrotnie zarówno przejazd, jak i zakwaterowanie. Tego typu aplikacje dla podróżników dostarczają jednak informacji o tanich lotach i hotelach, które musimy zarezerwować samodzielnie. Nie zmienia to faktu, że jej zawartość stanowi najlepszą inspirację podróżniczą i umożliwia dostęp do najbardziej atrakcyjnych cenowo ofert z całego świata.

Bezproblemowe dotarcie do celu zapewnią z kolei poręczne aplikacje do rezerwacji przejazdów.  

Skyscanner – umożliwia szybkie wyszukiwanie przelotów, dając dostęp do bazy danych partnerskich linii lotniczych na całym świecie. Daje możliwość szybkiej rezerwacji i zaprogramowania alertów o obniżonej cenie dla najbardziej interesujących nas połączeń. Wystarczy zapakować do plecaka wygodną poduszkę podróżną i wyruszyć na podbój nowych krain.

Rome2rio – wyświetla wszystkie dostępne opcje dotarcia do dowolnego punktu na świecie przy użyciu wszelkich możliwych środków lokomocji, niezależnie od ilości przesiadek. W bazie danych aplikacji znajdują się pojazdy komunikacji miejskiej, pociągi, autokary, taksówki i samoloty. Co ciekawe, korzystając z niej, możemy od razu podejrzeć koszty transportu na poszczególnych etapach trasy, zyskujemy też dostęp do wygodnego rozkładu jazdy.

Blablacar – dla osób, które chcą dojechać do celu wygodnie. Aplikacja zyskuje popularność na terenie wielu krajów, a podróżowanie z nią uważane jest za styl życia. Pozwala skorzystać z przewozu autem oferowanego przez osoby prywatne na wyznaczonych przez nie trasach. Dla kierowców jest to świetna metoda obniżenia kosztów podróży i poznania wielu, ciekawych osób.

Uber – popularna aplikacja taksówkarska, funkcjonująca na terenie 64 krajów. Pozwala zamówić przejazd w dosłownie kilka chwil, a transakcje przebiegają bezgotówkowo, co usprawnia podróże w obrębie danego miasta.

Aplikacje dla podróżników sprawią, że łatwo odnajdziesz się w nowym miejscu.

Znajdując się na terenie obcego państwa warto zaopatrzyć się w prostą aplikację iPolak. Wspierana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, stanowi bazę informacji przekazywanych rodakom w różnych miejscach globu. Dodatkowo zawiera przydatne wskazówki ułatwiające dotarcie do najbliższej, polskiej ambasady.

Google Maps to najbardziej popularna aplikacja z mapami o zasięgu globalnym. Warto wspomnieć, że wybierając się w miejsce, w którym nasz dostęp do internetu będzie ograniczony, mamy możliwość zapisania map w trybie offline. Dzięki temu możemy uniknąć dodatkowych kosztów i sprawnie poruszać się po nieznanym terenie na całej kuli ziemskiej.

Aby dobrze przygotować się do panujących na miejscu warunków zainstaluj w swoim telefonie dobrą aplikację pogodową. AccuWeather automatycznie aktualizuje się do miejsca, w którym przebywamy, a jej wskazania wyróżniają się celnością. 

Zorganizuj nocleg dzięki aplikacjom w podróży.

Po dniu pełnym wrażeń nieodmiennie trzeba będzie gdzieś odpocząć. Możesz podejść do tego tematu tradycyjnie i skorzystać z serwisu booking.com stanowiącego najbardziej rozbudowaną bazę ogłoszeń noclegowych na całym świecie. Platforma jest wyposażona w wygodny system rezerwacji online. Oczywiście jest również dostępna w formie aplikacji. Na podobnej zasadzie działa Airbnb z tym, że to skupia się bardziej na ogłoszeniach od osób prywatnych, podczas gdy aplikacja booking.com wskaże nam głównie hotele.

Jeśli chcesz wznieść swoje podróżowanie na całkiem nowy poziom, przeżyć coś ciekawego, a do tego nie zapłacić za to ani złotówki, koniecznie wypróbuj aplikację podróżniczą CouchSurfing. Dzięki niej zarezerwujesz darmowy nocleg w prywatnych mieszkaniach na całym świecie. Stanowi to niepowtarzalną okazję do poznania nowej kultury tak, jak wygląda ona z punktu widzenia mieszkańców. Jeśli wolisz odwdzięczyć się gospodarzom za darmowy nocleg, skorzystaj z opcji oferowanych przez Worldpackers. Tutaj również mamy do czynienia z noclegiem bezgotówkowym, jednak jest on oferowany w zamian za pomoc lub drobne prace wykonane na miejscu.

Nie zapomnij o tym, że dostęp do prądu może być w niektórych miejscach świata utrudniony przez różnoraką konstrukcję gniazdek elektrycznych. Aby sprawnie korzystać z dobrodziejstw technologii warto zaopatrzyć się w poręczny adapter sieciowy. Ten prosty gadżet pozwoli ci naładować swoje urządzenie w większości krajów świata. W ten sposób wykorzystasz proponowane wyżej możliwości i bez problemu zorganizujesz podróż, o jakiej marzysz od zawsze.

Zobacz nasze adaptery sieciowe: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *