Pakowanie walizki. 10 Porad jak uniknąć przepakowania w podróży.

pakowanie walizki, organizacja bagażu, organizer podrózny

Czeka Cię wakacyjna podróż albo inny, długi wyjazd? Każdy taki wypad często wiąże się ze stresem, związanym z odpowiednim pakowaniem walizki. Zanim więc zaczniesz pakowanie walizki, koniecznie poznaj kilka trików, dzięki którym unikniesz przepakowania!

1. Check list!

– czyli lista, ułatwiająca pakowanie się do walizki. Można spisać ją w notatniku, telefonie czy tablecie. Dokładne wypisanie sobie poszczególnych akcesoriów, niezbędnych w podróży, znacznie zmniejszy ryzyko przepakowania się. Dzięki takiej liście, skrócisz sobie czas pakowania i będziesz pewny, że wszystko, co potrzebne, zostało spakowane w walizkę.

2. Zapakuj kosmetyki z głową!

– jeżeli będziesz leciał samolotem tylko z bagażem podręcznym, powinieneś spakować kosmetyki w przezroczystą kosmetyczkę lub woreczek. Z łatwością znajdziesz takie w drogeriach kosmetycznych. Produkty płynne powinny być spakowane do niej w pojemniczki, o maksymalnej pojemności 100ml/sztuka. Są one lekkie i łatwo spakujesz w nie niezbędne kosmetyki. Jeżeli lecisz z bagażem rejestrowanym, zaopatrz się w rozwijaną kosmetyczkę z kieszeniami. Możesz też zawsze zabrać próbki kosmetyków. Im mniej balastu, tym lepiej!

3. Sprawdź wagę walizki!

– to poważna sprawa. Jeżeli walizka jest przestarzała, może okazać się ciężka i będziesz miał, tym sposobem, problem z zapakowaniem się w nią. Warto zainwestować w dobrej jakości, chociażby skórzaną walizkę, jaką oferujemy. Są lekkie i niezwykle funkcjonalne, a także wykonane z najlepszych materiałów. Taka walizka posłuży Ci przez lata! Przy pomocy jednej z nich, szybko się spakujesz i zmieścisz niezbędne akcesoria. Oferujemy walizki zarówno do bagażu głównego, jak i podręcznego.

4. Nie składaj ubrań!

– lepsze będzie ich… Zrolowanie. To sprawdzona technika, która pozwoli Ci na sprawne zapakowanie walizki oraz uniknięcie przepakowania. Co ciekawe, ciuchy mniej się wygniotą w trakcie podróży.

Organizery podróżne – użyj ich żeby jeszcze lepiej spakować się do walizki.

Zobacz nasze propozycje organizerów i poradnik: link

5. Im mniejszy bagaż, tym lepiej!

– mamy ograniczoną przestrzeń do zapełnienia, więc kilka razy zastanówmy się nad daną rzeczą, zanim ją spakujemy. Zdecydowanie łatwiej jest nieść lżejszy bagaż, jak przeładowany! Pamiętaj też, że to, że masz ograniczoną przestrzeń nie znaczy, że musisz ją zapełnić do maksimum! Przeładowanie bagażu często skutkuje bowiem stresem na lotnisku.

6. Nie bierz nic dodatkowego!

– jeżeli nie używasz czegoś na co dzień, nie bierz tego w podróż. Po co Ci cały zapas zbędnych kosmetyków? Zawsze możesz dokupić co nieco na miejscu, jeżeli faktycznie zaistnieje taka potrzeba. Oczywiście, sprawa nie dotyczy podróży w odludne zakątki świata, jeżeli chcesz mieszkać w dziczy.

7. Zestawiaj ubrania!

– najlepiej tak, by tworzyły spójną całość. Najlepiej mieć po jednym elemencie danej garderoby, np. jedne spodnie jeansowe, jedne sportowe buty, itd. Do tego jeden grubszy sweter/bluzę, kilka koszulek i sztuk bielizny (można przecież to wyprać!). Lepiej ubrać sportowe obuwie do samolotu, jak pakować je do walizki. Zdecydowanie, zyskasz więcej dodatkowego miejsca w bagażu i unikniesz przepakowania.

8. Kombinuj!

– pakowanie walizki warto zacząć od tego, że warto poszukać mniejszych bądź lżejszych odpowiedników rzeczy, jakie chcemy zabrać. Zamiast książek, weź czytnik e-booków lub tablet. Spakuj jedną, porządną torbę, służącą zarówno do wyjść na miasto, jak i w teren. Tutaj doskonale sprawdzą się nasze skórzane torby, które pasują na każdą okazję i wykonane są z wysokiej jakości materiału. Taka torba, ze względu na funkcjonalność, umożliwi przechowywanie gadżetów w każdych warunkach. Pomyśl też nad kosmetykami – czasem jeden produkt może pełnić wiele innych funkcji.

9. Dziel się!

– podzielcie się produktami, których oboje używacie. Umówicie się wspólnie na to, kto co zapakuje. Naprawdę, wystarczy Wam 1 głośnik albo 1 krem do opalania. Jeżeli lecicie jako para, podzielcie się również kosmetykami. Zazwyczaj to kobieta zabiera ich więcej – poproś partnera, by spakował część Twoich drobiazgów do swojej walizki!

10. Pakuj się po kolei!

– by uniknąć przepakowania, trzeba zacząć pakować najpierw najcięższe przedmioty, a później coraz to lżejsze. Mniejszy balast to mniejsze zmartwienie – a chyba nie chcesz martwić się, że będziesz musiał coś zostawić na lotnisku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *