Poduszka do samolotu – ważny zakup, czy zbędny wydatek?

poduszka podróżna, poduszka rogal, poduszka do samolotu, komfort snu, spanie w samolocie, poduszka do samochodu

Poduszka do samolotu to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych gadżetów podróżnika, jednak opinie o jej użyteczności są mocno podzielone. O przydatności poduszki turystycznej decyduje jej jakość – zobacz, na co zwracać uwagę podczas zakupu, aby nie skończyć z bublem. 

Jeżeli jesteś zapalonym turystą i sporo czasu spędzasz w podróży, dobrze wiesz, jak męczący może być wielogodzinny przejazd autobusem lub długodystansowy lot. Hałas, zmęczenie, niewygodne fotele i kilka godzin bez ruchu – to spore wyzwanie nawet dla najwytrwalszych podróżników. 

Zbawieniem na niewygody podróży jest sen: aby w spokoju przespać podróż i obudzić się bez obolałego karku, warto wyposażyć się w poduszkę podróżną. 

Dlaczego podróżna poduszka do samolotu jest przydatna?

  • Po długim locie jesteś obolały?
  • Krótka drzemka kończy się bólem szyi? 
  • Masz problem z zaśnięciem podczas podróży?
  • Trudno Ci znaleźć wygodną pozycję w fotelu?

Jeżeli twierdząco odpowiedziałeś na chociaż jedno z powyższych pytań, poduszka do samolotu może być rozwiązaniem twojego problemu. 

Wielogodzinna podróż samolotem to ogromne obciążenie dla organizmu. Długie siedzenie bez zmiany pozycji powoduje napięcie mięśni górnej części ciała – najbardziej cierpią barki, plecy i szyja. Fotele w samolotach nie są ergonomiczne, a zagłówki nie są w stanie zapewnić prawidłowego podparcia dla głowy. 

Efekt? Znalezienie wygodnej pozycji do spania graniczy z cudem, a za chwilę słodkiego snu w misternie ułożonej pozycji musisz przypłacić bólem karku.

Aby zadbać o kręgosłup w czasie podróży, zwiększyć poziom komfortu i ułatwić sobie zaśnięcie, przed podróżą warto wyposażyć się w dobrą poduszkę turystyczną. 

Jak wybrać dobrą poduszkę podróżną?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo najróżniejszych poduszek – dmuchane, wypełnione koralikami, z kapturem… Mając tak duży wybór, musisz dobrze orientować się, które poduszki są warte inwestycji, a na które nie warto wydawać pieniędzy.

Dobra poduszka turystyczna powinna być:

  • Dopasowana rozmiarem do twojego ciała
  • Wykonana z trwałego materiału
  • Lekka i wygodna w transporcie
  • Posiadająca wszystkie atesty 
  • Nie za twarda, nie za miękka
  • Wyposażona w uchwyt lub zapięcie

Idealna poduszka musi być dopasowana do twoich indywidualnych potrzeb – źle dobrana nie będzie prawidłowo pełnić swojej funkcji. Przetestuj kilka poduszek, zwracając uwagę na ich rozmiar oraz twardość – zbyt miękka poduszka nie będzie stanowić wystarczającego podparcia dla głowy, zbyt twarda spowoduje dodatkowe napięcie się mięśni.

Wybierając swoją poduszkę, nie sugeruj się jedynie najniższą ceną – byle jaki produkt zapewni Ci taki sam komfort snu, jak prowizorycznie zwiniętą bluzę albo sweter. Nieprawidłowo dobrana poduszka będzie Ci bardziej przeszkadzać, niż pomagać podczas podróży. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zobacz tutaj: LINK

Poduszki podróżne – wybieramy najlepszą:

Najtaniej: dmuchana poduszka podróżna  

Jej zdecydowaną zaletą jest atrakcyjna cena oraz możliwość złożenia jej po spuszczeniu powietrza – dzięki temu zajmuje niewiele miejsca w bagażu i nie musisz martwić się o to, gdzie ją wcisnąć po wyjściu z samolotu.

Niestety dmuchana poduszka nie zapewnia dobrego podparcia dla głowy. Choć możesz wyregulować jej miękkość poprzez ilość wpuszczonego powietrza, podczas dłuższego lotu nie spełnia swojej funkcji. To dobre rozwiązanie dla osób z bardzo ograniczonym budżetem, mających przed sobą krótki lot lub nieposiadających alternatywy. 

Kupując dmuchaną poduszkę podróżną, wybierz model pokryty miękkim materiałem. Plastikowe poduszki mogą przylepiać się do spoconego ciała, powodując bolesne odparzenia. 

Tanio: koralikowa, micro pearls, poduszka do samolotu

To poduszka wypełniona ogromną ilością drobnych, przesypujących się koralików – dzięki temu dopasowuje się kształtem do twojego ciała. Miękki materiał zapewnia dużo lepszy komfort dla skóry niż w przypadku poduszki dmuchanej.

Istotną wadą koralikowej poduszki podróżnej jest jej miękkość – drobne koraliki nie są zbyt zbite, aby zapewnić solidne podparcie dla głowy, przez co mięśnie szyi i karku dalej są napięte. Ten typ poduszki może sprawdzić się podczas krótszych lotów. 

Drożej: poduszka podróżna z memory foam

Poduszka turystyczna wykonana z pianki memory zapamiętują kształt twojego ciała i dobrze dopasowuje się do karku, zapewniając głowie solidne podparcie, dobre ułożenie kręgosłupa i odciążenie szyi i pleców. 

Poduszka do samolotu zapewniają duży komfort – pozwala na ułożenie głowy w wygodnej pozycji i spokojne drzemanie bez obawy o ból szyi. To jedna z droższych pozycji na rynku, ale bez wątpienia warta inwestycji. 

Nieznacznym minusem poduszek z leniwej pianki jest ich rozmiar. Zajmują sporo miejsca, dlatego warto znaleźć poduszkę z zapięciem –  będziesz mógł zapiąć ją wokół szyi, lub uchwytu walizki.

To idealny wybór dla najbardziej wymagających podróżników i osób, które mają problemy z kręgosłupem. 

Zobacz nasze wszystkie poduszki: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *