18 trików które zwiększą Twój komfort podróży

porady podróżnicze, akcesoria podróżne, akcesoria turystyczne, triki podróżnicze, poduszki podróżne

Podróżowanie to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu ale także pewnego rodzaju styl życia. Składają się bardzo szeroka wiedza i cały szereg umiejętności, dzięki którym podróżowanie staje się łatwiejsze, przyjemniejsze i atrakcyjniejsze. W niniejszym artykule znajdziesz porady podróżnicze przydatne w podróży, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze, zwiększysz swoje bezpieczeństwo i poprawisz swój komfort podróży.

Nie ma co zwlekać, zaczynamy!

 1. Planując podróż regularnie czyść pliki cookies i dane przeglądania w przeglądarce albo szukaj lotów w trybie incognito.. Jeżeli często sprawdzasz połączenia lotnicze na konkretnej trasie to strona, na której szukasz “wie” gdzie chcesz leciej i może podnosić Ci stawki za bilety. Takie mamy czasy 😉
 2. Jeżeli stajesz w kolejce do odprawy, po bilet, czy po cokolwiek innego zawsze wybieraj kolejkę najbardziej po lewej. Przysłowiowi “amerykańscy naukowcy” dowiedli, że ludzie świadomie “skręcają” w stronę swojej dominującej ręki. Większość ludzi jest praworęczna i dlatego po prawej kolejki są dłuższe.
 3. Zadbaj o to, żeby wszystkie bilety, przepustki i potwierdzenia mieć na telefonie. Może to być mail, skan lub aplikacja. Dzięki temu nie będzie trzeba szukać kartek, biletów i innych tego typu rzeczy. Telefon masz zawsze pod ręką. Możesz trzymać papierową wersję swoich cennych dokumentów w plecaku na wszelki wypadek. 
 4. Zrób zdjęcia lub skany najważniejszych dokumentów osobistych tak aby były dostępne nawet jeżeli w jakiś sposób stracisz oryginały. Dzięki temu znacznie przyspieszysz wszelkie formalności w wypadku ich zgubienia lub kradzieży.
 5. Kup sobie powerbank dostosowany do potrzeb Twojego telefonu. Telefon jest nieocenioną pomocą w podróży ale będzie bezużyteczny jeżeli się rozładuje. Nie zawsze jednak będzie możliwe naładowanie go. Poza tym mając powerbank możesz się poruszać nie przerywając ładowania. Dla ekstremalnych outdoorowców polecam przenośne ładowarki z panelami słonecznymi, dzięki którym można całkowicie uniezależnić pod względem energetycznym. Oczywiście możesz uniknąć tego typu sytuacji kupując wielofunkcyjny adapter sieciowy.
 6. Jeżeli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym a chcesz zabrać więcej niż mieści się do plecaka lub torby to jest na to kilka sposobów. Załóż jak najwięcej ubrań na siebie i wsadź część bagaży do kieszeni. Wiem, że to niewygodne, ale musisz z tym tylko przejść przez bramki. Najlepiej weź większy plecak albo jakieś worki kompresyjne lub kieszenie, które da się do niego przypiąć jak już opuścisz lotnisko.
 7. Woda na lotniskach jest absurdalnie droga a jednocześnie nie ma jak przenieść swojej wody przez kontrolę bezpieczeństwa. Dlatego dobrym pomysłem jest zabranie pustej butelki, którą możesz napełnić po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa. Jeżeli masz poczucie humoru, możesz spróbować przenieść butelkę zamrożonej wody przez bramki kontrolne. Tak naprawdę nie będzie wtedy płynem 😉
 8. Zabierz ze sobą poduszkę podróżną, najlepiej taką zapinaną wokół szyi. Taka poduszka umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji w każdych niemal warunkach. Zwróć szczególną uwagę na rodzaj wypełnienia (najlepsza jest poduszka podróżna z pianki memory lub poduszka hybrydowa) i na rodzaj powłoczki. Materiał powinien być dla Ciebie przyjemny w dotyku.
 9. Opaska na oczy do spania pomoże Ci zasnąć nawet w dzień a do tego podniesie “wydajność” Twojego snu poprzez zwiększenie produkcji melatoniny w Twoim ciele. Dzięki temu nawet krótkie drzemki pomogą Ci odzyskać siły.
 10. Jeżeli lubisz spać na brzuchu i w innych pozycjach trudno Ci “się odnaleźć” to przyda Ci się prostokątna poduszka podróżna. Siedząc na fotelu w samolocie lub w autobusie obejmij ją mocno i oprzyj na niej brodę. Dzięki temu poczujesz znajomy ucisk na brzuchu i łatwiej Ci będzie zasnąć.
 11. Pamiętaj, że nowe telewizory w pokojach hotelowych mają porty USB i możesz je wykorzystywać jako ładowarki do telefonu i innych urządzeń. Będzie to szczególnie przydatne gdy nie masz ładowarki, którą można by podłączyć do gniazdka. Ten trik będzie przydatny także wszędzie tam, gdzie gniazdka elektryczne są innego rodzaju niż Twoja wtyczka;)
 12. Aby uzyskać miejscową walutę używaj bankomatów. Wymiana walut w kantorze wcale nie jest tańsza. Poza tym pobierając pieniądze w bankomacie łatwiej będzie Ci oszacować ile pieniędzy naprawdę potrzebujesz. Dzięki temu nie zamrozisz zbyt dużych środków w obcej walucie. Pamiętaj tylko aby sprawdzić czy Twój bank nie pobiera jakichś wysokich opłat za wypłaty z bankomatów za granicą. 
 13. Gdy podróżujesz do innego kraju, kiedy już wylądujesz, lub dojedziesz na miejsce – kup w kiosku przed płaconą kartę sim z dostępem do internetu. Dzięki temu zmniejszysz koszty dostępu do sieci. Do tego triku najwygodniej używać telefonów z funkcją dual sim, ale możesz też zabrać drugi telefon (może masz jakiś stary w zapasie?). 
 14. Weź ze sobą zatyczki do uszu. Pamiętaj, że podróżując nie zawsze trafisz w ciche i spokojne miejsca. Zatyczki do uszu pomogą Ci zasnąć nawet jeśli za ścianą będzie trwała impreza;)
 15. Jeżeli czeka Cię długi lot, kup sobie skarpety kompresyjne do samolotu. To nieduży wydatek, który naprawdę poprawi Twój komfort podróży i zdecydowanie zmniejszy uczucie zmęczenia po długim locie.
 16. Zorganizuj swój bagaż. Powinieneś dążyć do tego żeby wszystkie elementy twojego bagażu miały swoje miejsce i żeby wszystkie były na swoim miejscu. Chodzi o to, żeby nie trzymać bagaży luzem w komorze głównej torby czy plecaka. Będzie Ci o wiele wygodniej jeżeli zastosujesz organizery podróżne oraz takie gadżety jak kosmetyczka podróżna albo worek kompresyjny. Uwierz mi – to bardzo wygodne.
 17. Zadbaj o bezpieczeństwo! To dość szeroki temat. Pamiętaj, że Twoje dokumenty i portfel wymagają szczególnej ochrony. Przyda Ci się saszetka na szyję oraz etui na karty płatnicze z ochroną RFID. 
 18. Zabierz ze sobą kłódkę. Kłódka podróżna będzie przydatna do zamknięcia bagażu (jeżeli chcesz jej użyć w podróży lotniczej musi być zgodna ze standardem TSA) lub do zamknięcia szafek w hostelach i schroniskach. 

Powyższa lista to tylko część trików podróżnych używanych przez podróżników na całym świecie. Jeżeli masz jakieś porady podróżnicze, którymi chciałbyś podzielić się z innymi – opisz je w komentarzu!

Zobacz nasze akcesoria podróżne: LINK

Najczęściej zapominane przedmioty w podróży: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *