Top 10 najczęściej zapominane akcesoria podróżnicze w podróży

akcesoria podróżne, co zabrać do samolotu, co zabrać w podróż, czego nie zapomnieć

Szykujemy się na wakacje – walizki, pakowanie, dojazd na lotnisko i… No właśnie. Znowu czegoś zapomnieliśmy! Najczęściej okazuje się to tuż przed wylotem lub dopiero w samolocie, kiedy możemy na chłodno przemyśleć kwestię wyboru wszystkich rzeczy, zabranych w podróż. Które akcesoria podróżnicze mogą skutecznie zrujnować Twój wyjazd, jeśli ich nie spakujesz?


Dokumenty

– wiadomo, bez dokumentów ani rusz. Na każdym lotnisku wymagane jest okazanie swoich dokumentów i tutaj nie ma żadnej taryfy ulgowej! Jeżeli podróżujesz po Unii Europejskiej, wystarczy Ci dowód osobisty. Jeżeli jednak jest to obszar poza UE, wymagany będzie od Ciebie paszport – a w niektórych krajach, jak Egipt czy Turcja, dodatkowo potrzebna Ci będzie wiza. Podróżujesz na własną rękę? Lepiej ubezpiecz się na wyjazd i zabierz ze sobą dokumenty, poświadczające wykupione ubezpieczenie. Jeszcze przed wylotem, najlepiej jest zrobić sobie kopię wszystkich zabieranych dokumentów na wypadek, gdyby oryginały gdzieś się zgubiły. Należy również zwrócić uwagę na ważność posiadanych dokumentów osobistych!

Apteczka

– nikt nie każe Ci zabierać od razu ogromnej siatki leków, ale warto mieć ze sobą tabletki na ból głowy czy dolegliwości żołądkowe. Zmiana flory bakteryjnej często wywołuje różne reakcje organizmu, więc warto mieć pod ręką pomocne lekarstwa. Wiadomo – można ich szukać za granicą. Jednak, te same preparaty w innym miejscu, mogą być niedostępne lub tylko na receptę! A chyba nie chcesz się męczyć cały wyjazd?

Płyny

– jeżeli podróżujesz z bagażem podręcznym, konieczna jest przezroczysta kosmetyczka. To w nią zapakować masz wszelakie płyny, do buteleczek o maksymalnej zawartości 100ml każda. Ten wymóg obowiązuje wszędzie, więc nawet nie próbuj pakować do kosmetyczki większych pojemników! Kontrola bezpieczeństwa ma prawo do wyrzucenia nadprogramowych pojemności.

Zobacz nasze butelki i inne akcesoria podróżnicze: LINK

Ubrania

– warto być przygotowanym na każdą okoliczność, niezależnie od destynacji. Zawsze zabieraj więc awaryjne ubranie, np. lekki sweter do ciepłego kraju. Pogoda lubi się zmieniać wszędzie, dlatego dobrze jest się przygotować na każdą ewentualność. Pakuj ciuchy tak, żeby zabrać tylko te najpotrzebniejsze i jednocześnie nie przeciążyć walizki.

Pieniądze

– oczywiście, to ważna sprawa. Nawet, kiedy jedziesz na wczasy all inclusive – gotówka musi być! Bo bez niej nie ma komfortu podróży. A co, jeżeli trzeba będzie się w coś zaopatrzyć? Nie ma mowy o podróżowaniu z pustą kieszenią! Weź pieniądze i kartę, ale staraj się je trzymać w osobnych miejscach. W przypadku zgubienia bądź kradzieży karty bankomatowej, będziesz mieć ukrytą gotówkę w innym miejscu!

Telefon

– jeżeli nie wymagasz wiele, posłuży Ci on idealnie zamiast wyszukanego aparatu lub kamery, zajmując niewiele miejsca. Możesz go mieć ze sobą w samolocie. Pamiętaj, że posiadanie telefonu to gwarancja kontaktu ze światem i dostępu do potrzebnych informacji, jak np. GPS w razie zgubienia się w obcym mieście!

Akcesoria podróżnicze

– są niezbędne, jeżeli lecisz do gorącego kraju. Pamiętaj więc o zabraniu okularów przeciwsłonecznych, czapki z daszkiem lub kapelusza, chusty na wietrzne dni, saszetki lub nerki oraz uniwersalnej torby, którą będzie można nosić zarówno na plażę, jak i do miasta.

Ładowarka

– telefon będzie Ci niepotrzebny, jeżeli jej ze sobą nie spakujesz! A wtedy ani nie zrobisz zdjęć, ani nie skontaktujesz się ze światem. No chyba, ze masz bardzo wytrzymałą baterię, ale w dzisiejszej dobie to rzadkość – zwłaszcza, jeśli często korzystasz z aplikacji mobilnych. Warto również poczytać o gniazdkach z prądem, jakie są standardowe w danym kraju. Może się bowiem okazać, że do naładowania komórki potrzebna Ci będzie inna przejściówka bądź zupełnie inny kabel USB!

Długopis i notes

– te niedocenianie akcesoria podróżne okażą się być przydatne, kiedy telefon się rozładuje, a Ty nie znasz języka i chcesz coś komuś narysować lub napisać. Możesz je mieć w saszetce lub małej torbie, którą wnosisz na pokład samolotu – nie zabierają dużo miejsca, a mogą się przydać!

Dobry humor – bo bez niego żaden wyjazd, nawet w najbardziej egzotyczny zakątek. świata, nie będzie udany! Zabierz go więc ze sobą koniecznie!

Zobacz też inne porady na naszym blogu. Może zainteresuje cię jak wyspać się w samolocie? LINK

One thought on “Top 10 najczęściej zapominane akcesoria podróżnicze w podróży

  1. Pingback: 18 trików - porady podróżnicze, które zwiększą Twój komfort podróży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *